CZYLI O DOBRYCH KSIĄŻKACH DLA DZIECI NIE TYLKO DLA DZIECI
Blog > Komentarze do wpisu
Prawie Manifest ;-)))

Kiedy biorę do ręki nową, nieznaną książkę to....

... zaczynam ją czytać. Nie jest to specjalnie oryginalne - wiem, ale do tego przecież ona służy ;-)

Książka to przede wszystkim tekst - SŁOWA, którymi autor zwraca się bezpośrednio do nas. Słowa opowiadają historię, słowa tworzą bohaterów, słowa budują nastój. Bez słów książka nie istnieje.


Ani najpiękniejsze ilustracje, ani najwymyślniejsza okładka, ani nawet najatrakcyjniejsze gadżety, które do niej dołączono nie stworzą dobrej książki z marnego tekstu . Piękne obrazki można obejrzeć raz czy dwa, do ciekawej treści wraca się wiele razy. Nudnej historii napisanej topornym językiem żadne obrazki nie ożywią.


Dobra książka dla dzieci to taka, którą z przyjemnością przeczyta również dorosły. Jeśli czytając dziecku sami nie rozumiemy tego, co czytamy, a czytane słowa "stają nam w gardle" , to cała ta zabawa nie ma sensu. Dobrze napisany tekst “czyta się sam", sam niesie czytającego.

Słuchanie jest przyjemne dla słuchających jedynie wtedy, gdy czytanie sprawia przyjemność czytającemu.

Aby wspólne czytanie było dla nas przyjemnością, szukam dla moich dzieci książek:

  • mądrych,

  • ciekawych,

  • napisanych pięknym językiem,

  • intrygująco zilustrowanych

  • i starannie wydanych.


Takim książkom poświęcony jest ten blog.

czwartek, 09 marca 2006, agnieszka_azj

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: bb, 194.219.99.*
2006/03/16 20:35:12
AGA,
Gratuluje pomyslu. Czesto w poszukiwaniu madrych ksiazeczek po polsku dla moich malych Greczynek o slowianskiej urodzie wpadam na Twoje watki na edziecku i maluchach. Zawsze jestes skarbnica wiedzy!!!!

Teraz bede zagladac tutaj. Dziekuje w imieniu swoim i swoich dzieci.
Pozdrawiam z Grecji,
BACHA
-
2006/03/16 20:42:51
Miło mi :-)))
Zapraszam - zaglądaj, pytaj. Największą frajdę sprawia mi dowiedzenie się, że książka którą wynalazłam podobała się innym dzieciom.

A.
-
Gość: bb, 194.219.99.*
2006/03/16 20:46:53
A pierwsza, ktora mi wybralas byla... Biblia dla najmlodszych ;-)
Powodzenia.
-
2006/04/07 13:47:24
Fantastyczny pomysł, ciekawe i dobrze napisane recenzje. Dla mnei to swoisty przewodnik w gąśzczu często tandetnej literatury dziecięcej. Szczególnie,ze mamy podobny gust, bo dla mnie "mały pokój z książkami" też był książką magiczną. Serdecznie pozdrawiam.
Basia
-
Gość: onkafr, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2006/08/04 08:51:50
Witaj, fantastyczny pomysł, fantastyczne ksiązki, fantasyczne komentarze!!!! Masz rękę do pisania. Ja takze uwielbialam czytać, mam wszystkie książki A Lindgren, Mongromery, full literatury dla dzieci z serii poczytaj mi mamo właśnie. We mnie także miłość do książek została rozbudzona w dziecinstwie przez moją ukochaną babcię - od niej dostawałam najwięcej książek, ona uczyła mnie miłości do nich, potem jak byłam starsza moja mama podsuwała mi fajne książki własnie Montgomery! Ja także postawiłam sobie zadanie do spełnienia: zarazić tą pasją mojego rocznego synka. Jeszcze w czasie studiów kupowałam ksiązki dla moich dzieci - których jeszcze nie miałam :) Bartus narazie lubi ksiązeczki oglądać, nosić, co rano sięga na pólkę z ksiązkami i wybiera sobie lekturę. Mam nadzieję ze w XXI wieku dizeci będą czytały książki!!!!!!!!!!!!!1
Dziękuję za Mały Pokój z książkami - bedę tutaj często zaglądała!!!!!!!!
Pozdrawiam serdecznie
-
2007/09/19 09:31:22
Witaj Agnieszko,
z racji natłoku zajęć w którymś momencie przestałam zaglądać na "Książki dla dzieci i młodzieży", gdy wróciłam zobaczyłam, że coś się stało w czasie mojej nieobecności i Ciebie... już tam nie ma. Zdziwienie moje (niemiłe) było ogromne. Z tym większą radością odnajduję Cię znowu i to w najlepszej, jak widzę, formie. Gratulacje. Recenzje świetne, liczne - to naprawdę jest już całkiem spory przewodnik po literaturze dziecięcej. Dodaję do ulubionych i postaram się zaglądać regularnie.
Serdecznie pozdrawiam,
Danka_jk
-
2007/09/19 20:26:19
Miło mi, zapraszam - zaglądaj :-)))

Bardzo miło wspominamy tamte "książkowe imprezy" w OKO. Nie planujecie nastepnych ?

Pozdrawiam

A.
Mały Pokój z Książkami

Wypromuj również swoją stronę