CZYLI O DOBRYCH KSIĄŻKACH DLA DZIECI NIE TYLKO DLA DZIECI
Blog > Komentarze do wpisu
Z piaskownicy w świat

  

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy lubią czytać sobie razem z dziećmi !!! Znany nam już z ”Niesfornego alfabetu” duet autorski - Grzegorz Kasdepke (tekst) i Iwona Cała (ilustracje) wydał kolejną książkę do wspólnej lektury.

Natalka, Jaś i Krzyś odbywają podróż dookoła świata nie opuszczając własnego podwórka - „Z piaskownicy w świat” to w pewnym sensie rzecz o potędze dziecięcej wyobraźni. Zaczynają od Arabii Saudyjskiej, a potem (zgodnie z porządkiem alfabetu) przez Australię, Francję, Kenię,Rosję i 22 inne państwa docierają do Włoch. Mali podróżnicy poznają również rozmaite pojęcia charakterystyczne dla odwiedzanych krajów – od daktyli przez dżonkę, gejzer, samowar po gondole. Przekomarzają się przy tym i dogryzają sobie zupełnie tak, jak Kuba i Buba - bohaterowie cyklu książek Grzegorza Kasdepke.

Właśnie to specyficzne słownictwo i równie specyficzny humor powodują, że zaproponowałabym tę książkę dzieciom nieco starszym niż w przypadku ”Niesfornego alfabetu”. Sądzę, że zerówkowicz jest już w stanie je przyswoić, powinien też rozumieć istnienie krajów innych od tego, w którym mieszkamy, w których ludzie mówią różnymi językami, mają różne zwyczaje i jedzą różne potrawy.

Od kilku dni znowu czytamy sobie razem z Julką, podróżujemy razem i razem cieszymy się z tego, że wszystkie postacie niezależnie od kraju, z którego pochodzą, mają (jak to na ilustracjach Iwony Całej) rumieńce jak jabłuszka. Nawet biały niedźwiedź :-)))

Grzegorz Kasdepke „Z piaskownicy w świat”, ilustr.: Iwona Cała, wyd.: Literatura, Łódź 2006

poniedziałek, 20 listopada 2006, agnieszka_azj

Polecane wpisy

Komentarze
2006/12/03 18:18:53
:-) zaglądam znowu i jakze miło mi czytać o "rumieńcach jak jabłuszka", które cieszą czytelnikow i "oglądaczy"... pozdrawiam serdecznie!
-
2006/12/03 23:38:38
Lubimy, bardzo lubimy te rumiane postacie :-)))
Mały Pokój z Książkami

Wypromuj również swoją stronę