CZYLI O DOBRYCH KSIĄŻKACH DLA DZIECI NIE TYLKO DLA DZIECI
Blog > Komentarze do wpisu
Pewnie, że Lotta umie prawie wszystko

Ze mną to jest dziwnie. Ja tyle umiem. Skombinować choinkę i różne inne rzeczy. Tak, naprawdę umiem wszystko. (...) Chociaż oczywiście – dodała Lotta – nie umiem zjeżdżać slalomem !

   

Czy mogłabym napisać o tej książce coś, czego nie napisałam już przy okazji  ”Dzieci z ulicy Awanturników” i  ”Pewnie, że Lotta umie jeżdzić na rowerze” ? Chyba niewiele. Może tylko to, że jest to książka bardzo zimowa, trochę świąteczna, a swoją atmosferą przypomina ostatni rozdział z „Dzieci z ulicy Awanturników”.

Może jeszcze to, że książki o ulicy Awanturników udały się Astrid Lindgren dużo lepiej niż  cykl o Kati ;-)

Są w niej wszyscy, którzy tam być powinni, a więc: rodzice Lotty, i Jonas, i Mia Maria, i ciocia Berg, i jej piesek Skotty, i Nisiek (który znajduje się w poważnych tarapatach). Jest też parę innych osób i oczywiście Lotta. Bez niej nie było by tej książki.

Bez niej i bez ilustracji Ilon Wikland – uroczych jak zawsze. Szwedzka zima, która nam podarowała, choć trochę wynagradza to, co mamy za oknem. Spójrzcie na te obrazki i porównajcie. Czy tak wygląda zima ???

P.S. Tak - wiem oczywiście, ze w kalendarzu jest jeszcze jesień. I co z tego ? Ja chcę śniegu !!!


Astrid Lindgren „Pewnie, że Lotta umie prawie wszystko”, przekł.: Anna Węgleńska, ilustr.: Ilon Wikland, wyd.: Zakamarki, Poznań 2008

środa, 17 grudnia 2008, agnieszka_azj

Polecane wpisy

Komentarze
2008/12/18 10:14:40
Jeszcze nie czytałam, bo książka czeka na wigilijny wieczór i rozpakowywanie prezentów. Moja córeczka zakochała się w Lotcie od pierwszego wejrzenia i stąd pomysł na taki podarunek. Czytałyśmy "Pewnie, że Lotta umie jeździć na rowerze" i kilka opowiadań, wydanych w serii Cała Polska czyta dzieciom. Nie mogłam więc nie kupić i tej książeczki:) Pozdrawiam...
-
2008/12/19 14:06:49
Pewnie, że i ta Lotta jest wyśmienita, zaczytujemy ją od miesiąca.
-
2011/11/05 23:52:01
Lottę można tylko pokochać! Zwłaszcza, że ma w sobie tyle z każdego małego urwisa...
Pozdrawiam.
Mały Pokój z Książkami

Wypromuj również swoją stronę