CZYLI O DOBRYCH KSIĄŻKACH DLA DZIECI NIE TYLKO DLA DZIECI
Blog > Komentarze do wpisu
Ubranka Eli

  

Ela jest zła. Ela nie chce zielonego sweterka...

Piłka Eli”

  

Ela dostała paczkę. Co to może być ? To piłka !

Te dwie oraz inne książki z zakamarkowej serii o Eli przeznaczone są dzieci, które są już ciut za duże na   serię o Maksie opisywaną przez mnie wcześniej. Bo też i Ela jest od Maksa starsza – chodzi pewnie na dwóch nogach, biega, bawi się bardziej zaawansowanymi zabawkami... a poza tym: ma własne zdanie. Jak to dwulatek w fazie typowego dla tego wieku buntu. Ela nie chce zielonego sweterka (...), nie chce sukienki w kratkę (...), nie chce czerwonej wstążki (...), bucików (...), koszulki w kwiatki... i tak dalej. Za to znakomicie bawi się w samych majteczkach i kapeluszu dziadka ;-)

Książeczki z serii o Eli są większe niż te o Maksie. Większe i bogatsze – więcej kolorów, szczegółów na ilustracjach, więcej tekstu. Nadal jednak są to proste historie z życia wzięte, które mogą się przydarzyć każdemu ich czytelnikowi, niezależnie od płci.

Ela była bohaterką ostatnich czwartkowych  czytanek w „Stu Pociechach”– tych dla maluszków. Za to w najbliższą niedzielę – 26 kwietnia o godz. 12, 30 – pierwsze  czytanki dla dzieci starszych (3 – 7 lat). Znów z Elą w roli głównej – tym razem będzie to  ”Jabłonka Eli”. Zapraszamy !!!

Catarina Kruusval (tekst i ilustracje) „Ubranka Eli”, przekł.: Katarzyna Skalska, wyd.: Zakamarki, Poznań 2009

Catarina Kruusval (tekst i ilustracje) „Piłka Eli”, przekł.: Katarzyna Skalska, wyd.: Zakamarki, Poznań 2009

piątek, 24 kwietnia 2009, agnieszka_azj

Polecane wpisy

Mały Pokój z Książkami

Wypromuj również swoją stronę