CZYLI O DOBRYCH KSIĄŻKACH DLA DZIECI NIE TYLKO DLA DZIECI
Blog > Komentarze do wpisu
Bardzo głodna gąsienica

  

In the light of the moon a little egg lay on a leaf.

One Sunday morning the warm sun come up and – pop !- out of the egg came a tiny and very hungry caterpillar.

Bardzo głodna gąsienica” obchodzi w tym roku swoje czterdzieste urodziny. W tym czasie zaprzyjaźniła się z dziećmi na całym świecie. My znamy ją od kilku lat dzięki dwujęzycznemu wydaniu „Prodoksu”. Tamta książka służyła jednak przede wszystkim do nauki angielskiego.

Niedawno ukazała się jej kolejne wydanie – tym razem wydawnictwa „Tatarak”. Od poprzedniego różną go dwie rzeczy – brak tekstu angielskiego i sztywne kartki. Dzięki temu jest tym, czym była w zamyśle swojego autora – sympatyczną książeczką dla całkiem małych maluszków, która wygląda tak, jakby jej bohaterka przegryzła się przez nią.

  

He started to look for some food.

On Monday he ate trough one apple. But he was still hungry.

Z gąsienicą można się nauczyć wielu rzeczy – liczb, dni tygodnia, nazw owoców (i nie tylko owoców ;-). Można liczyć gruszki, śliwki czy truskawki i pokazywać je na obrazkach. Można wkładać paluszki w dziurki, przez które przegryzła sie gąsienica,a sztywne strony na pewno to wytrzymają ;-)

W poniedziałekjedno jabłko, we wtorekdwie gruszki i tak dalej. Z każdym dniem tygodnia apetyt gąsienicy rośnie. W sobotę osiąga apogeum - wielkie obżarstwo i oczywisty w takiej sytuacji ból brzuszka.

Now he wasn't hungry any more – and he wasn't a little caterpillar any more. He was a big, fat caterpillar.

Zajrzyjcie na stronę Erica Carle, który jest dwa razy starszy od swojej najbardziej znanej bohaterki i też obchodzi w tym roku okrągłe urodziny !  Można tam zobaczyć, jak robi swoje niezwykłe kolażowe ilustracje. A jeśli będziecie kiedyś w Massachusetts, odwiedźcie koniecznie  The Eric Carle Museum of Picture Book Art, które nie ogranicza się tylko do Jego twórczości !

He built a small house, called a cocoon, around himself. He stayed inside for more than two weeks. Then he nibbled a hole in the cocoon, pushed his way out and...

he was a beautiful butterfly !

Na spotkanie z Bardzo Głodną Gąsienicą zapraszamy maluchy  do „Stu Pociech” w najbliższy czwartek czyli 21 maja o godz. 11 :-)))


Eric Carle (tekst & ilustr.) „Bardzo głodna gąsienica”, wyd.: Tatarak, Warszawa 2009

środa, 20 maja 2009, agnieszka_azj

Polecane wpisy

Komentarze
2009/05/23 13:39:06
Mamy, mamy- Hania uwielbia! Choc 'Miś Maksa' i druga od CIebie- dalej hitem!
-
Gość: Łukasz, *.76.classcom.pl
2009/07/24 10:55:53
witam,
jestem pracownikiem jednego z wydawnictw dla dzieci. Bardzo chętnie będę podsyłał Pani nasze książki do przeczytania i ewentualnego zrecenzowania. Proszę o kontakt na lucasde@op.pl
Pozdrawiam
Łukasz
-
Gość: marghe, *.acn.waw.pl
2009/08/12 21:52:18
Agnieszko, nominowałam Twój blog do Creative Bloggera :)
Szczegóły tu
miszmasz-marghe.blogspot.com/2009/08/wyroznienie-i-podziekowania.html
Czekam na kolejne recenzje
-
2009/09/24 14:05:12
Zachęcona Twoją opinią, kupiłam ksiażeczkę dla synka znajomej. Rzeczywiście, wydanie pomysłowe, ale - zdecydowanie za małe litery! Nawet dla dorosłego, a co dopiero dla małego dziecka. To moje jedyne, ale dość poważne zastrzeżenie.
-
2009/09/25 09:39:02
Tyle je, a taka mała:)
Mały Pokój z Książkami

Wypromuj również swoją stronę